Ο Γιώργος Αγγελόπουλος είναι αναμφισβήτητα ένα από τα πρόσωπα που έχουν μονοπωλήσει το ενδιαφέρον του κόσμου για το Survivor.

Ο γνωστός και ως Ντάνος ωστόσο, έχει πραγματοποιήσει σπουδαίες εμφανίσεις και ως ποδοσφαιριστής με την φανέλα του Εθνικού Αστέρα, χαρίζοντας μάλιστα στην ομάδα του την παραμονή στην κατηγορία της Β εθνικής. Την περίοδο 2007-2008, ο Εθνικός Αστέρας έδινε ένα κρίσιμο ματς με τον Αγροτικό Αστέρα.

Στο 62' το πέναλτι του Τσουκαλίδη έβαλε μπροστά στο σκορ τον Αγροτικό ενώ ο τερματοφύλακας του Εθνικού Αστέρα, Γκίτκος αποβλήθηκε. Τερματοφύλακας άλλος δεν υπήρχε στον πάγκο και έτσι ο Αγγελόπουλος, κάθεται κάτω από τα δοκάρια. Στο 71' ο Αστέρας κάνει το 1-1 και στο 90' ο «Ντάνος» με μια άκρως εντυπωσιακή απόκρουση διατηρεί στην εστία του ανέπαφη.

Στις καθυστερήσεις, ο Αστέρας κάνει το 2-1 και έτσι η ομάδα έμεινε στην κατηγορία!